


Vastaavat tuotteet
Inne 87A Verona
Kattoon asennetut liukuvat pariovet soft closing -mekanismilla
Liukuva pariovi koostuu kahdesta liukuovipaneelista ja kattoon asennettavista liukumekanismeista. Liukuovikiinnitys vie huoneesta vain vähän tilaa, ja laadukas liukumekanismi sekä lattiaohjain takaavat sujuvan ja turvallisen oviliikkeen. Ovet on varustettu hidastimella, joka vaimentaa sulkemista ja vetää oven varovasti paikalleen.
Liukukisko kiinnitetään kattoon.Liukumekanismi kiinnitetään ovipaneelin yläpäähän, ennenkuin se asennetaan liukukiskoon.Lattiaan on asennettu ohjuri. Liukukisko on katettu peitelevyllä lasiseinän molemmin puolin.
Asennuspalvelut ovat saatavilla pääkaupunkiseudulla (Helsinki, Espoo, Vantaa, Kauniainen, Porvoo, Sipoo, Kirkkonummi, Nurmijärvi, Kerava, Järvenpää, Riihimäki, Pornainen, Hyvinkää, Tuusula), Tampereen alueella (Tampere, Nokia, Kangasala, Lempäälä ja Pirkkala), Hämeenlinnassa ja Lahdessa (Lahti, Mäntsälä, Orimattila). Palvelun suorittaa tuotteen valmistajan ammattiasentaja. Kun tuote tilataan asennettuna, kuljetusliike toimittaa tuotteen asiakkaalle. Kun lähetys on saapunut perille, asentaja on yhteydessä asiakkaaseen ja sopii tarkan asennusajankohdan. Asennustyö tehdään puhtaisiin valmiisiin pintoihin. Asennukseen sisältyy tuoteasennuksen lisäksi roskien poisvienti. Jos olet epävarma tuotteen mitoituksesta esim. erikoismittaisen tuotteen osalta voit tilata asentajan suorittaman mittaus- ja arviokäynnin. Tällöin lopulliset mittatiedot päivitetään tilaukselle asentajan toimesta ja vastuu mittojen oikeellisuudesta siirtyy asiakkaalta toimittajalle.
20 Arkipäivää
20 vuoden takuu
Valkoiset (RAL 9016), mustat (RAL 9005), Sand (RAL 1019), Mocha (RAL 8025) ja Cocoa (RAL 8019) pintakäsittelyvaihtoehdot profiileille ovat polttomaalattuja. Tuotteessa käytettävät helat ovat maalattua messinkiseosta.
Tuote valmistetaan monivärisestä karkaistusta lasista. Yksittäiset lasivärit sekä kehyssijoittelun voi valita itse saatavilla olevista olemalla asiakaspalveluumme yhteydessä.
Lasiseinä valmistetaan mittojen mukaan.
Tuotekoko
Valittu yhdistelmä voidaan asentaa aukkoon (L1), jonka leveys on:
- Kapeimmillaan: 0mm
- Leveimmillään: 0mm
Mitat saattavat poiketa ilmoitetuista, jos säätövaraa on käytettävä rakennuksen seinien kallistuksen tasaamiseen.:

Tuote varustetaan valitun profiilivärin mukaisilla neliövetimillä.
Tuote
Tuotekoodi
Hinta
1
Inne 87A Verona
Tuotekoodi
87A-90-00
Hinta
6390.00 €
2
Ovi A
Musta/Erikoisväri=725 x 1900
Tuotekoodi
767 90 0000
Hinta
0.00 €
3
Ovi B
Musta/Erikoisväri=725 x 1900
Tuotekoodi
767 90 0000
Hinta
0.00 €
4
Liukuva profiili
Musta/Erikoisväri=10 x 3080
Tuotekoodi
757 90 0000
Hinta
0.00 €
5
Installation instructions
=
Tuotekoodi
8/25 5FRLM
Hinta
0.00 €
6
Doors only accessories
Tuotekoodi
947 90 0000
Hinta
0.00 €
7
SUMMER SALE -25% 10.7-17.8.2026
Tuotekoodi
DISCOUNT
Hinta
-1597.50 €
8
YHTEENSÄ
Tuotekoodi
Hinta
4792.50 €
Valittu yhdistelmä voidaan asentaa aukkoon (L1), jonka leveys on:
- Kapeimmillaan: 0mm
- Leveimmillään: 0mm
Mitat saattavat poiketa ilmoitetuista, jos säätövaraa on käytettävä rakennuksen seinien kallistuksen tasaamiseen.:
| EAN: |
|---|


