Liknande produkter

Blak_sliding_door_handle.jpg

Blak_door_guide .jpg

Sliding_door_grid_profile .jpg

Blak_slidingdoor_wallmount.jpg

8_25 5ARLM Blak sliding 860_861_862.pdf

Bläk 861 Tokyo

Skjutdörr med softclose-mekanism

Skjutdörren består av en glasskärm och en skjutmekanism monterad på byggnadens vägg ovanför dörröppningen.Skjutsdörrsfixeringen tar upp mycket lite utrymme i rummet, en kvalitativ glidmekanism och en golvstyrning ger en jämn och säker rörelse av dörren. Dörrarna är utrustade med mjuk stängningsmekanism som mildrar stängningen och försiktigt drar dörren på plats. Handtagets höjd är 0.5H (höjd) (se 2D-ritningen).

Glidskenans profil är fastsatt på väggen .Skjutmekanismen sätts fast på överdelen av dörrpanelen innan den monteras på skjutprofilen.Ett dörrbeslag är installerat på golvet.Skjutskenans profil är täckt från framsidan och sidorna med täckplattor.

Icon

-1 Vardagar

Icon

20 års garanti

Profilerna fästa vid glaskanten tillverkas av aluminium. Profilerna är brännmålade svarta (RAL 9005).

Produkten tillverkas av 8 mm tjockt härdat säkerhetsglas (EN 12150).Satinglasets ena sida har etsats sammetslik, och den andra sidan är slät. När man väljer en produkt av satinglas bör noteras att glasets etsade yta är känslig för skråmor och fläckar.

Skjutdörren tillverkas alltid enligt angivna mått. Ange måtten enligt den verkliga dörröppningen. Dörrbladet tillverkas 40 mm bredare än angivet dörröppningsmått. Vi rekommenderar att bredden på dörren alltid bör vara minst höjden/3.

Produkt storlek

:

Image

Produkt

Produktkod

Pris

1

Bläk 861 Tokyo

Produktkod

861-91

Pris

0.00 €

2

TOTALT

Produktkod

Pris

0.00 €

:

EAN: